Kutu Ambalaj - Ambalaj Kutular

Kutu

Genel olarak kutuların kullanım alanlarına göre temelde HTT Tedarik ve gıda sanayi olarak üretimimize, standart kutular ile başlamamız gerekir. Standart kutularımız en yaygın kullanılan kutu çeşitlerindendir. Birçok sektörde farklı çaplarda firmanın, ürünlerinin lojistiğini sağlama aşamasında düşük fire oranları yakalamak, ürünün son kullanıcıya teslimi esnasında kalitesinde bir deforme yaşanmadan ürünlerin standartlarının korunması amacı ile standart kutular kullanılıyor.

Kutu ambalajların üretim standardı

Alt üst simetrik olarak üretilir ve kapakları en ölçüsünün yarısı kadardır. Kapak boyutları aynıdır. Ve standart kutuların farklı versiyonları ile tam kapaklı kutuların üretimini yapmaktayız. Tam kapaklı kutular, kapakların hepsi bir biri üzerini örterek kapandığı biçimidir. Bu da dayanıklılığı sağlar. Ezilme ve baskılara karşı koruyuculuk sağlar. Kırılabilir eşyaların taşınmasında kullanılır. Kutu üretiminde gelinen noktada artık hem klasik ölçülerde kutu modelleri hem de isteğe göre özel modellenebilen, özel kutu çeşitleri yer almaktadır.

Teleskopik kutular

Bunların dışında HTT Tedarik ve gıda sanayi olarak teleskopik kutular üretmekteyiz. Bu kutu çeşidi alt taraftan kapalı iken üst taraftan açık olup, dayanaklı üretim malzemeleri taşımak için kullanılabilir. Ayrıca ihtiyaçlara göre özel kesimli kutular ile farklı ihtiyaçlara göre kilitli çeşitleri de mevcut bulunabilir. Pizza kutuları bu kutulara örnektir tek taraftan bağlı bir uçtan serbest olup serbest uçtan kapanışı sağlar.

Alt üst tava kutuları

Alt üst tava kutuları genellikle gıda ürünlerinin taşınmasında kullanılan bu kutular üst ve alt kapak bir birinin üzerine geçerek kapanırlar. Boy, en ve yükseklik taşınacak ürüne göre tercih edilir. Şapka şeklinde üst kapağın altı kapalı olan, üstü açık kutuya geçmesiyle kapanış sağlanır.Bütün bunlara ek olarak Ofset baskılı kutular, tüm kutu tiplerine istenilen şekillerde ve desenlerde ve markalarda baskılar yapılarak reklamı da bir anlamda yapılmış olur.

Kutu Örnek Ürünler

İş anlayışımızla, odaklandığımız her alanda dokunduğumuz her hayata sürdürülebilir değerler sunmak…
Sipariş Ver